About Us

1964 yılında kurulan Fernox, su arıtma kimyasal ürünleri, merkezi ısıtma sistemi filtreleri, sıhhi tesisat sarf malzemeleri ve tanılama test hizmetleri konusunda sektörde öncü bir üreticidir. Fernox, yerel ve ticari uygulamalarda hem geleneksel hem de yenilenebilir teknoloji için enerji verimli ürünlerin geliştirilmesine öncülük etmiştir. Şirket, kendini ilerici bir Araştırma ve Geliştirme programına adamış; İngiltere, ABD ve Hindistan’da yerleşik kapsamlı kurum içi bilim adamı Ar-Ge ekibine yatırım yapmıştır.

İngiltere ve Avrupa’daki üretim tesislerinin yanı sıra kurumsal merkezi Woking, İngiltere’de bulunmakta ve Fransa, Almanya, İtalya, Belçika, Hollanda, Macaristan, Çin Halk Cumhuriyeti ve ABD’de ofislere ek olarak Doğu Avrupa ve Asya’ya daha da genişleme planları bulunmaktadır. Fernox, yüksek teknolojili çeşitli özel ürünlerin küresel üreticisi ve teknik servisi olan MacDermid Enthone Industrial Solutions‘ın bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermekte ve Element Solutions Inc‘in (NYSE: ESI) bir iş ortağıdır. Element Solutions Inc, her gün kullanılan ürünleri geliştiren geniş çözüm portföyü sunan lider özel kimyasal üretim şirketidir. 

2019 yılında, küresel marka değeri Fernox, şirket yapısındaki değişikliği yansıtmak için İngiliz şirketi Fernox Ltd olarak tescil edildi.

Araştırma Geliştirme

Fernox’un, sektörün değişen gereksinimlerini ve artan teknolojik taleplerini yansıtan benzersiz ve özel bir Ar-Ge ve Teknik Hizmetler ağı bulunmaktadır. Yeniliğin ön saflarında yer alan Fernox, dünya genelinde 250 bilim insanı ve mühendis tarafından yönetilen 13 Ar-Ge teknik merkezinden yararlanmaktadır.

Fernox, en iyi uygulamaları destekleyen ve hayvanlar üzerinde test yapılmasını yasaklayan katı kurumsal sorumluluk politikası uygulamaktadır. Kimyasal ürünleri endüstri standartlarının önemli ölçüde üzerinde olup, Energy Savings Trust Registered, KIWA, WRAS, Belgaqua ve Buildcert tarafından onay ve akreditasyonlarla ödüllendirilmiştir.

Öne Çıkan Ürünler

E-Bülten

Country